Mardin Güvercinleri Yarışması

  • 01/29/2016

Birinciye 1500 TL ödül verilecek

 

Malatya Amatör Balıkçılar ve Güvercin Severler Derneği Başkanı Yakup Yakut, ‘Mardin Güvercinleri Yarışması’ düzenleyeceklerini ve birinci olan yarışmacıya ise 1500 TL para ödülü takdim edeceklerini söyledi.

1 Şubat’ta başlayıp 6’ncı ayın 15’ine kadar devam edecek olan ‘Mardin Güvercinleri Yarışması’ için hazırlıklar tamamlandı. Yarışma hakkında bilgiler veren Malatya Amatör Balıkçılar ve Güvercin Severler Dernek Başkanı Yakup Yakut, yarışmanın Malatya’nın genelini kapsadığını ve il dışından katılımcıları kabul etmeyeceklerini söyledi. Başkan Yakut, “Yarışma, 1 Şubat’ta başlayacak. Yarışmada birinci olan arkadaşımıza 1500 lira para ödülü takdim edilecek. Yarışmacı olan arkadaşlarımıza yarışma kurallarıyla ilgili bilgiler verildi. Yarışmayı yönetecek olan hakem heyeti de seçildi” şeklinde konuştu.

 

40 KİŞİ MÜRACAAT ETTİ

 

Şimdiye kadar yarışmaya 40 kişinin müracaat ettiğini ifade eden Başkan Yakut, “Bu yarışmanın amaçlarından bir tanesi de, güvercinlerin sadece süs için beslenmediğini, güvercin besleme hobisinin ne kadar büyük bir tutku olduğunu göstermek içindir. Ayrıca şu an itibariyle yarışmaya 40 arkadaşımız müracaat etti” diye konuştu.