Yarışmacı posta güvercinleri gümrüğe takıldı

  • 02/14/2016

Yarışmacı posta güvercinleri gümrüğe takıldı

Edirne'de düzenlenen 10. Balkan Fair Play Posta Güvercinleri Yarışmasına katılması planlanan ancak belgelerindeki eksiklik nedeniyle Türk gümrüğünü geçemeyen Balkan güvercinleri yarışmaya katılamadı..

Edirne'de düzenlenen 10. Balkan Fair Play Posta Güvercinleri Yarışmasına katılması planlanan ancak belgelerindeki eksiklik nedeniyle Türk gümrüğünü geçemeyen Balkan güvercinleri yarışmaya katılamadı.

Türkiye Güvercin Federasyonu Başkanı Bilgin Tuncay, yaptığı açıklamada, federasyonun faaliyet takviminde Balkan ülkeleri ve Türkiye'den şampiyon posta güvercinlerinin katılımıyla Edirne'de, Balkan Fair Play Posta Güvercinleri Yarışması düzenleme kararı aldıklarını söyledi.

Yarışmaya Balkan ülkelerinden gelen güvercinlerin geçiş belgelerindeki eksiklik nedeniyle katılamadığını ifade eden Tuncay, şunları kaydetti:

"Yarışmamıza gelecek olan Balkan ülkelerinden güvercinler gümrüğe takıldıkları için katılamadı. Belge eksikliği nedeniyle Romanya, Bulgaristan, Moldova ve Yunanistan'dan gelen 86 güvercin yarış dışı kaldı. Türkiye'den ise 80 posta güvercini juri tarafından değerlendiriliyor. Hakemlerimiz de puanlama yapıyor."

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü yetkilileri de güvercinlerin veteriner sağlık belgelerinin bulunmaması nedeniyle kanun gereği yurda sokulmadığını ifade etti.