DERBYİSTANBUL'DAN FLAŞ GELİŞME !!!

  • 02/25/2016

DERBYİSTANBUL'DAN FLAŞ GELİŞME !!!

Derbyistanbul yöneticisi ve sahibi Mustafa Önemli ile yapmış olduğumuz röportaş sonucunda karşılıklı istişarelerde bulunduk bu senede iddialı olduklarını ve geçen sene kolombodrum organizasyonunda yeni olmasına ve bir çok imkansızlıklara rağmen kısıtlı imkanlar dahilinde sözünü tuttuğunu ve final şampiyonu kuşun sahibine araba ödülünü verdiğini kaydederek bu sene çok tecrübe kazandığını bu edindiği tecrübeler neticesinde geçen seneki bir takım aksiliklerin yaşanmayacağını belirtti. Çok iddialı olduğunu geçen sene imkansızlıklar dahilinde ve neticesinde araba ödülünü verdiğini bu senede derby şampiyonu kuşun arabayla mükafatlandırılacağını ve 1300 ve  kuş toplandığında klasman şampiyonu kuşun sahibinede 25000TL değerinde arabayla ödüllendireceğini söyledi.

 

Söz konusu parası ödenmeyen kuşlar antremana dahi götürülmeyecek olup ödüle esas listenin ilk antremandaki parası tahsil edilmiş ve antremana götürülmüş salım yapılmış kuşların sayısına karşılık dağıtılacağını belirtti. Ayrıyetten 1300 kuşun üzerinde ise her etaba yönelik ödüllerin daha da iyileştirileceğini söyledi.

 

Bu sene edindiği tecrübeyle tüm yarışçılara ödüllerle aktaracağını amacının tamamiyle kar gütmeyen posta güvercini sevgisine olan ülke yarışçılığının gelişmesi adına katkıda bulunmak olduğunu belirtti. Geçen sene çok haksızlıklara ve karalama kampanyalarına maruz kaldığını belirten Mustafa Bey bu sene tamamiyle iyi niyetine ve samimiyetine gölge düşürme çabalarına kayıtsız kalmıyacağını belirtikten sonra '' Ben kesinlikle bu işten para kazanma amacıyla yola çıkmıyorum benim gelirimin ve işimin getirisi yanında kolombodrumdan gelir elde etmiyor aksine kolombodrum işi tüm ticaretime sekte vuruyor. Bu kolombodrum işi benim için hobi '' diyerek sözlerini tamamlarken son olarak Bu sene herşeyin geçen sene gibi şeffaf olacağını isteyenlere kolombodrumunun kapılarının sonuna kadar açık olduğunu her türlü faliyetimi ve çabalarımı tüm samimi yarışçıların değerlendirmelerine bırakıyorum dedi. 

Tamamiyle toplanan kuşlarla elde edilen gelirlerin ödüllere aktarılacağını toplanan kuşların sayıları arttıkça ödüllerinde orantılı olarak artacağının üzerinde basa basa duran Mustafa Beyi tamamiyle samimi bulduğumuzu belirtiyor ve kendilerine başarılarının devamını diliyoruz.