ORTAK KÜMES YARIŞLARI START VERDİ...

  • 03/06/2016

ORTAK KÜMES YARIŞLARI START VERDİ !

Ülkemizde hali hazırda 3 tane ortak kümes organizasyonu var Derby16 (Bursa) Derbyistanbul (İstanbul) ve Anadolu Arena (Eskişehir)...

Ülkemiz coğrafyası hiçbir coğrafyayla mukayese edilmez zor ve çetin bir coğrafik özelliklere sahiptir ülkemiz yarışçılığının ileri gidebilmesi ve yarışçıların kendi adlarında marka olma konusundaki gayretleri en çok kendi coğrafyamızda mümkündür. Her yarışçı kazanmak ve verdiği emeklerin karşılığını almak ister. Ortak kümes yarışları hakkında bizce tabiiki her yarışçı uluslararası platformlarda kendilerini göstermekte ister. Ama şuan ülkemiz yarışçılığı ortak kümes yarışlarında neredeyse her alanda olduğu gibi yabancı hayranlığıyla kavruluyor. Ülke yarışçılığımız açısında Milli kolombodrumlarımızın ayakta durması elzemdir. Bizler kendi coğrafyamıza uyum sağlamış yarışçılarımızı bu şekilde daha iyi ve yakından tanıyabiliriz.

Haklı olarak kişiler tercihlerinde kimseye danışacak ve akıl alacak değilller haklı olarak. Ama ülkemizde kolombodrumlarında ayakta durması hepimiz için çok önemlidir. Çünkü bizler Avrupa gibi yumuşak bir coğrafyada değil Türkiye gibi zor ve çetin bir coğrafyada yarışıyoruz. Ülkemize ayak uydurmuş ve ülkemizde marka olabilmek bu zorlu coğrafyada yarışarak olur.

DERBYİSTANBUL

Mustafa Önemli ile yapmış olduğumuz röportaş sonucunda bu senede iddialı olduklarını ve geçen sene kolombodrum organizasyonunda yeni olmasına ve bir çok imkansızlıklara rağmen kısıtlı imkanlar dahilinde sözünü tuttuğunu ve final şampiyonu kuşun sahibine araba ödülünü verdiğini kaydederek bu sene çok tecrübe kazandığını bu edindiği tecrübeler neticesinde geçen seneki bir takım aksiliklerin yaşanmayacağını belirtti. Çok iddialı olduğunu geçen sene imkansızlıklar dahilinde ve neticesinde araba ödülünü verdiğini bu senede derby şampiyonu kuşun arabayla mükafatlandırılacağını ve 1300 ve  kuş toplandığında klasman şampiyonu kuşun sahibinede 25000TL değerinde arabayla ödüllendireceğini söyledi. Tüm yarışçıları davet ettiğini ve herkesi şeffaf bir organizasyonda görmek istediklerini belirtti. Ödüllerin bu kadar iyi olduğu bu organizasyonda bizde varız...

DERBY 16

 

Derby16 bu sene ilk ve sahibi sayın Taner bey bu konuda çok istekli ve gerekli donanımları edinmiş ve bu işe ticari boyutta değil tamamıyla gönül bağıyla bağlanmış bir kişi olarak gördük. TGF yönetiminde olan sayın Aydın Vatansever beyefendiyle yapmış olduğumuz söyleşide Aydın bey tamamıyle Derby16'nın kendi gözetimi ve denetimi altında olduğunu hiçbir şekilde aksaklıklar yaşanmıyacağına dair şahsen taahahütte bulunduğu konusunda Derby16'ya garantör olduğu hususunda açıklamalarda bulunmuştur. Ayrıyetten Taner beyde herşeyin tamamiyle şeffaf olarak göz önünde bulundurdukları ve bu hususta herkesi birebir Derby16'ya beklediklerini kaydetti. Bu arada bu sene ilk olmasına rağmen Derby16'nın ödülleride çok iddialı bizce kuş gönderilmesi kesinlikle gerekli onun için bizde bu sene Derby16'dayız.

ANADOLU ARENA 

 

Ülkemizin değerli bir kolombodrumuda Anadolu Arena'dır sahibi Muammer beyde bu sene ortak kümes yarışlarında iddialı olduklarını belirtirken bu konuda deneyimli ve tecrübeli olduklarını ödül çıtasını yükselttiklerini belirtti. Amaçlarının diğer kolombodrumlar gibi olduğunu ülke yarışçılığının gelişmesine katkıda bulunmak istediğini söylerken aynı zamanda Anadolu Arena'nın kapılarının herkese açık olduğunu tamamiyle şeffaf bir organizasyon düzenliyeceğini belirtirken kendisine bu hususta herkesin güvenine layık olacaklarını belirtti. Anadolu Arena'nın ödülleride epey iddialı ve bizce kuş gönderilmeye değer bir ortak kümes organizasyonu bizde busene Anadolu Arena'dayız.

 

Siz değerli yarışçılardan ricamız ortak kümes organizasyonumuz 3 tane ve hepside bir birinden değerli Ülke yarışçılığımız ve gelişimi için en az 1 tanede olsa tüm kolombodrumlarımıza kuşlarımızı gönderelim Ülkemizde 3 farklı bölgede bulunan bu ortak kümes yarışlarında hem kuşlarımızı daha iyi tanır ve ülke yarışçılığını hep beraber dahada ileriye taşımış oluruz. Burda kişisel hırsları doğrultusunda karalamalarda bulunan kişilerin yönlendirmelerine değil birey olarak kendi kararımızla kuşlarımızın geleceğine dair kararlar verelim.

 

Yurtdışındaki ortak kümeslere kuş gönderenlerden rica ediyoruz sizleri ülkemizdeki ortak kümes yarışlarında da görmek istiyoruz. Biz bizken biziz, ben sen olan yerde biz olmaz. Hadi hep beraber BİZ olalım...