BEDENSEL ENGELLİLER PARKTA GÜVERCİN BESLEYEREK STRES ATIYORLAR

  • 03/10/2016

Gaziantep’te bahar mevsimi ile birlikte güvercinlerin akın ettiği Kırkayak Parkı’nda, vatandaşlar kuşları besleyerek günün yorgunluğunu atıyor.
Şahinbey ilçesi, Allaben Mahallesinde bulunan Kırkayak Parkı, artan sıcaklıklar nedeniyle güvercinlerin akınını uğruyor. Kentin en uğrak parklarından olan Kırkayak Parkı, sıcak havalarla birlikte insanların da uğrak yeri oluyor. Parkta toplanan yüzlerce güvercini gören vatandaşlar, güvercinlere yem ve yanlarında getirdikleri ekmek kırıntısı veriyor. Kuşları beslemenin kendisine büyük bir zevk verdiğini anlatan Ökkeş Faruk Masmas, "Buraya geliyoruz, güvercinlere bakıyoruz. Çok iyi stres atıyoruz” şeklinde konuştu.
ENGELLİLER STRES ATIYOR
Genelde ailelerin çocukları birlikte uğradığı park, üniversite öğrencilerinin yanı sıra engellilerin de önemli durağı oluyor. Her gün parka geldiğini ve güvercinleri beslediğini belirten bedensel engelli Hasan
 Bademoğlu, “Buraya hemen her gün saat 14:00 gibi gelir, saat 16.00’ya kadar bu kuşları izlerim. Sağ olsun, Şahinbey belediyemiz, parka akülü arabamız için şarj istasyonu kurdu. Burada aracımızı şarj ederken, güvercinleri de izliyoruz. Buda bizim stresimizi atıyor. Vatandaşlarımız da zaten duyarlı, bulgur ekmek getirip, bu kuşlara veriyorlar. Buradan herkese, evde arda kalan ekmekleri atacaklarına, buraya getirip kuşlara versinler” dedi.