Kahramanmaraşlı İş Adamı Fabrikasının Çatısında Güvercin Besliyor

  • 04/01/2016

Kahramanmaraşlı İş Adamı Fabrikasının Çatısında Güvercin Besliyor

Kahramanmaraş'ta yaklaşık 200 kişiye istihdam sağlayan tekstilci, fabrikasının çatısına kurduğu galeride hobi olarak bine yakın güvercin yetiştiriyor.

Hacı Ali Sezal'ın güvercinleri incelemesi

Güvercinlerden genel görüntü

Güvercinlerin barınaklarından görüntü

Güvercinlerden genel görüntü

Hacı Ali Sezal'ın konuşması Fabrikatörün güvercin sevgisi

Kahramanmaraş'ta yaklaşık 200 kişiye istihdam sağlayan tekstilci, fabrikasının çatısına kurduğu galeride hobi olarak bine yakın güvercin yetiştiriyor

İş adamı Sezal:

"Güvercinlerin ilacı, aşısı, her şeyiyle ilgileniyorum. Yani bir çocuk gibi besliyorum"

FATİH YAZICIOĞLU - Kahramanmaraş'ta yaklaşık 200 kişiye istihdam sağlayan iş adamı Hacı Ali Sezal, fabrikasının çatısına kurduğu galeride bine yakın güvercin besliyor.

Çocukluğundan beri güvercinlere merakı bulunan 62 yaşındaki tekstilci Sezal,19 yıl önce kurduğu fabrikasının çatısında, işlerinin yoğunluğundan sıyrılabilmek için güvercin galerisi oluşturdu.

Makine seslerinden bunaldığında soluğu kuşların yanında alan Sezal, sayıları bine yaklaşan çeşit çeşit güvercine adeta bebek gibi bakıyor.

Sezal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, küçük yaşlardan beri ilgi duyduğu güvercinlerin, kendisi için hayvan sevgisinden öte adeta yaşam kaynağı olduğunu söyledi.

Güvercinlere gözü gibi baktığını ifade eden Sezal, güvercinlerine, rahatsızlandıklarında kendisinin de sağlığı bozulacak kadar bağlı olduğunu belirtti.

Dokuma fabrikasındaki makineler ile güvercin seslerinin kendisini hayata bağladığını dile getiren Sezal, "Güvercinlerin ilacı, aşısı her şeyiyle ilgileniyorum. Yani bir çocuk gibi besliyorum. Güzel bir cins bulduğumda alıyorum, burada üretiyorum. Hobi olarak yapıyorum. Bu, maliyetli bir şey. İyi güvercin beslemek, imkanın olmazsa zor." diye konuştu.

Galerisinde genellikle çok iyi türlerden güvercinler bulunduğunu anlatan Sezal, "Güvercin fiyatları cinsine, rengine, yapısına göre belirlenir. Tabii ki bizde bunların çeşit çeşit isimleri var. Bir, iki çeşit değil ki çok çeşit güvercin var. 6. Filo Güvercini Festivali'nde bir güvercinime 30 bin lira değer biçildi." dedi.