Mahkum Kaçakçılık İçin Güvercin Kullandı

  • 04/11/2016

Alınan sıkı emniyet önlemleri sayesinde Muş Cezaevi'ne telefon ve esrar sokamayan bir mahkum çok eskiden kalma bir yönteme başvurdu.

GÜVERCİNLERİ AŞIK ETTİ

Bir dişi bir erkek iki güvercin besleyen mahkum zamanla güvercinleri birbirine aşık etti. Daha sonra erkek güvercini salan mahkum, dişi güvercini de kendi koğuş bahçesinde tuttu.

ESRAR VE TELEFON BAĞLATTIRDI

Mahkum dışarıdan anlaştığı tanıdıkları aracıyla güvercinin üzerine esrar ve telefon bağlattırdı.

AĞIRLIKTAN YÜZÜNDEN UÇAMADI

Sırtına uyuşturucu ve telefon yüklenen erkek güvercin, dişisine ulaşmak için yola çıktı. Ancak üzerindeki yükü daha fazla taşıyamayan güvercin, dişi güvercinin bulunduğu koğuşa ulaşamadan diğer bir koğuşun havalandırma boşluğuna inmek zorunda kaldı.

CEZAEVİNDE ÖNLEM ALINDI

Olayı fark eden bir mahkum yetkililere haber verince, plan da ortaya çıkmış oldu. Yetkililerin güvercinin üzerindeki yükleri çıkarmasının ardından güvercin kaçtı. Yöntemin ortaya çıkması üzerine mahpushane yöneticileri tedbir aldı.

Sırtına telefon ve uyuşturucu bağlanan erkek güvercin, yükü ağır gelince dişisinin olduğu koğuş yerine farklı bir alana indi. Sırtındaki posta alınan kuş uçarak kayboldu.

Muş Cezaevinde hükümlü bulunan mahkumların, şeytanın bile aklına gelmeyecek planı tesadüfen ortaya çıktı. Alınan sıkı güvenlik önlemleri sayesinde cezaevine telefon ve esrar sokamayan bir mahkum 2. Dünya Savaşı’ndan kalma bir yönteme başvurdu. Bir dişi bir erkek iki güvercin besleyen mahkum zamanla güvercinleri birbirine aşık etti. Daha sonra erkek güvercini salan mahkum, dişi güvercini de kendi koğuş bahçesinde tuttu. Erkek güvercinin aşkından faydalanma yoluna giden mahkum dışarıdan anlaştığı tanıdıkları vasıtasıyla güvercinin üzerine esrar ve telefon bağlattırdı.

Sırtına uyuşturucu ve telefon yüklenen erkek güvercin, dişisine ulaşmak için yola çıktı. Ancak üzerindeki yükü daha fazla taşıyamayan güvercin, dişi güvercinin bulunduğu koğuşa ulaşamadan başka bir koğuşun havalandırma boşluğuna inmek zorunda kaldı. Olayı fark eden bir mahkum yetkililere haber verince, şeytani plan da ortaya çıkmış oldu. Yetkililerin güvercinin üzerindeki yükleri çıkarmasının ardından güvercin kaçtı. Yöntemin ortaya çıkması üzerine cezaevi yöneticileri önlem aldı.