Güvercinleri yem olarak kullanan hırsız yakalandı

  • 04/15/2016

Yunanistan’ın Agrinio bölgesinde polislerin şüphelenerek üzerini aradığı kişi güvercinleri “yem olarak” kullanıp evleri soyan hırsız çıktı. Polisler şüpheli şahsın üzerinde doktor reçetesi olmayan 9 adet uyuşturucu hap buldu.

Bahsekonu şahsın ev sahiplerinin kapısını çalarak kendisini güvercin bakan bir komşuları olarak tanıttığı ve güvercinlerden birinin ev sahibinin balkonunda olduğunu söyleyerek içeriye girdiği belirtiliyor.

43 yaşındaki hırsızın bu yöntemle 8 Ocak tarihinde 76 yaşındaki bir kadının evinden 350 euro çaldığı ve hakkında hırsızlık ve dolandırıcılık suçlamalarıyla açılan üç dava olduğu öğrenildi.

Kurnaz hırsızın kendisine hedef seçtiği vatandaşları dolandırıp paralarını cebe atmak için birçok yöntem bulduğu belirtiliyor. Özellikle yaşlıları kendisine hedef seçen hırsızın geçmişte mağdurlarının evlerine girebilmek için onları rüyasında gördüğünü ve kendisine büyük ikramiyeyi kazandıran sayısal loto numaralarını söylediklerini dahi söylemişliği var!

Polisler dolandırıcının tek başına hareket etmediğini düşünüyor. Eve güvercini arama bahanesiyle girdiğinde bir başka suç ortağının açık kapıdan içeriye girerek soygunu yaptığını düşünen polis araştırmalarını sürdürüyor.  (Haber Alıntıdır)