Menteşe 2. Güvercin Festivali Yapıldı

  • 04/18/2016

Muğla Güvercin Sevenler Birliği Başkanı Sefa Çolakoğlu'nun röportajı - Menteşe Belediyesi ve Muğla Güvercin Sevenler Derneği tarafından 2. Güvercin Festivali düzenlendi Festival kapsamında 81 ilden gelen bin 500 güvercin sergilendi Menteşe Belediyesi ve Muğla Güvercin Sevenler Derneği tarafından 2. Güvercin Festivali düzenlendi.

Muğla Güvercin Sevenler Birliği Başkanı Sefa Çolakoğlu'nun röportajı - Menteşe Belediyesi ve Muğla Güvercin Sevenler Derneği tarafından 2. Güvercin Festivali düzenlendi

Festival kapsamında 81 ilden gelen bin 500 güvercin sergilendi

Menteşe Belediyesi ve Muğla Güvercin Sevenler Derneği tarafından 2. Güvercin Festivali düzenlendi.Düğerek Atatürk Spor Salonu'ndaki festivalde 29 kategoride bin 500 güvercin sergilendi.Festivalin açılışında konuşan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, bu yıl ikincisi gerçekleşen festivale çevre il ve ilçelerinden yoğun bir katılım olduğunu söyledi.Kültür Kenti Menteşe'de insanları bir araya getiren, kaynaştıran etkinliklere önem verdiklerini belirten Gümüş, Menteşe Güvercin Festivali'nin ikincisini vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine gerçekleştirdiklerini dile getirdi.Etkinlik kapsamında Muğla'nın da akalı, isli, arap ve gök isimleri ile bilinen 4 farklı renkteki güvercinlerini tanıttıklarını vurgulayan Gümüş, festivale ülkenin 81 ilinden Muğla ve ilçelerinden yoğun katılımın olmasının da sevindirici olduğunu kaydetti.Gümüş, bu tür festivallerin hem nesli tükenmekte olan güvercinlere sahip çıkmak hem de kentin tanıtımına katkı sağlamak anlamında önemli olduğunu ifade etti.Muğla Güvercin Sevenler Birliği Başkanı Sefa Çolakoğlu ise ikinci Güvercin Festivalinin çok renkli ve yoğun bir katılımla gerçekleştiğine işaret ederek, "Festival kapsamında 8 dalda 29 kategoride güvercin sergileniyor. Katılım çok fazla 81 ilden katılım oldu. Yaklaşık bin 500 civarında kuş katılımı oldu."dedi.Festivalde kuş mezatı yaptıklarını ifade eden Çolakoğlu, "Buraya gelen vatandaşlarımızı ve kuşçularımız hem kuşlarını sattı hem de beğendiği kuşları aldı. Açık artırmayla kuş sattık. Vatandaşlarımız çok yoğun ilgi gösterdiler" diye konuştu.Festivalde, kendi kategorilerinde dereceye giren kuş sahiplerine kupa ve madalyaları verildi.