Tavşan Yavrularını Sahiplenen Güvercin.

  • 05/02/2016

Tavşan Yavrularını Sahiplenen Güvercin.

Edirne'de bir güvercinin doğum sırasında anneleri ölen 5 tavşan yavrusunu sahiplenmesi görenleri hayrete düşürdü. 1'inci Murat Mahallesi'ndeki işletmesinde olayı fark eden Özgür Akdüz yavrulara gözü gibi bakan güvercinin, en ufak farklılıklardan kavgaların çıktığı günümüzde adeta insanlık dersi verdiğini söyledi. 

Edirne'de 1'inci Murat Mahallesi'nde seracılık yapan ve işletmesinin bahçesinde yap-tığı kafeste güvercin ve tavşan besleyen Özgür Akdüz'ün ha-mile tavşanların-dan bir tanesi doğum sırasında ölünce ilginç bir olay yaşandı. Sağlıklı şekilde dünyaya gelen 5 yavrunun anneleri ölünce ne yapacağını düşünmeye başlayan Akdüz'ün endişelerini boşa çıkaran güvercinlerinden birisi öksüz kalan 5 yavruya annelik yapmaya başladı.

Daha önce bir eşi daha olmayan olaya şahitlik eden Akdüz'ün işletmesinde ölen tavşanla aynı kafesi paylaşan güvercin 5 minik tavşanı kendi yavruları gibi sahiplenerek annelik yapmaya başlayınca görenler de hayrete düştü. İnsanlık dersi gibi olayda annelik içgüdüsüne kendini iyice kaptıran güvercinin diğer tavşanları da yanına yaklaştırmaması olayı daha da ilginç kıldı.

 

‘Balon' cinsi güvercinin öksüz kalan 5 tavşan yavrusunu sahiplendiği fark edince şaşkına döndüğünü söyleyen işletme sahibi Akdüz; “Ölen tavşanımızla balon cinsi güvercinimiz çok yakın arkadaşlardı. Geriye kalan 5 yavrusuyla şimdi o ilgilenip bakıyor. Yani bu aslında büyük bir ders bana göre. Çünkü en küçük farklılıklardan dolayı savaşların yaşandığı günümüzde bir güvercin 5 tavşan yavrusuna bir haftadır gözü gibi bakıyor. Hatta yavruları öyle sahiplenmiş ki diğer tavşanların yaklaşmasına bile izin vermiyor” dedi.