Adana'da emekli öğretmen zeytin toplayan kadını güvercin zannedip vurdu

  • 12/20/2015

Adana'da evinin bahçesindeki ağaçta zeytin toplayan bir kadın, ava çıkan emekli öğretmen tarafından pompalı tüfekle kuş sanılarak vuruldu. Gözaltına alınan avcı kadına "Seni güvercin zannettim" dedi.

Adana Karaisalı ilçesinde ava çıkan emekli öğretmen ağaçta zeytin toplayan kadını kuş zannederek vurdu. 
Olay, Karaisalı ilçesine bağlı Bekirli Mahallesi'nde 9 Aralık günü meydana geldi.

Pompalı tüfekle ateş etti

İddiaya göre, çiftçi Ethem Kenan (65) Bekirli Mahallesi'ne 1 kilometre uzaklıkta zeytin bahçesinin içine ev yaparak buraya taşındı. Kenan'ın eşi Aysel Kenan (59) bahçe içinde zeytin toplamak için ağaca çıktı. Bu arada, emekli öğretmen A.A. da 4 arkadaşıyla birlikte yanlarına aldıkları pompalı tüfekle ava çıktı. 4 arkadaş, Kenan ailesinin bahçesinin yanına kadar geldi.

Zeytin toplaan kadınla kuşu karıştırdı

Bu arada emekli öğretmen A.A. gündüz olmasına rağmen ağaçta zeytin toplayan Aysel Kenan'ı kuş sanarak tüfeğini art arda iki kez ateşledi.

Kafasından ve karnından yaralanan kadın bağırarak ağaçtan aşağıya düştü. A.A. olay yerinden uzaklaştı. Sesi duyan koca Ethem Kenan ise hemen evinden çıkıp olay yerine geldi. Eşini kanlar içinde gören koca sağlık ekiplerine haber verdi. Kısa sürede gelen ekip yaşlı kadını Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'ne kaldırdı.

Seni güvercin zannettim

Hastanede ameliyata alınan kadın, bir hafta göğüs cerrahi yoğun bakım ünitesinde yattıktan sonra hayati tehlikesini atlatıp servise çıktı. Hala yaşadığı olayın şokunda olan yaşlı kadın, "Zeytin topluyordum. Birden bir ses geldi kafamdan kanlar aktı. Bağırmaya başladım. Beni vuran kişi yanıma geldi, 'seni kuş sandım güvercin sandım ben avlanıyordum' dedi. Sonra geri geri gitti. Kafamdan ve karnımdan vurdu. Allah'a şükür şimdi iyiyim. Adam serbest kalmış, ben şikayetçiyim. Beni nasıl kuş sanır" dedi.

Emekli öğretmen serbest kaldı

Emekli öğretmen serbest bırakıldı Olaydan sonra ise jandarma soruşturma başlattı. Emekli öğretmen A.A. gözaltına alınıp adliyeye sevk edildi. Zanlı, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

(Alıntıdır)