Yaralı Güvercine Şefkat Eli

  • 12/22/2015

Uşak'ta yırtıcı bir kuşun saldırısının ardından kanlar içinde yere düşen güvercine sahip çıkan Uşak Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Veteriner Hekim Nebahat Avcu, kursağı parçalanan güvercini operasyon yaparak hayata döndürdü.

 

Uşak'ta yırtıcı bir kuşun saldırısının ardından kanlar içinde yere düşen güvercine sahip çıkan Uşak Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Veteriner Hekim Nebahat Avcu, kursağı parçalanan güvercini operasyon yaparak hayata döndürdü.

Uşak 'ta, geçen 9 aralık günü kanlar içinde bir işyerinin camına çarparak yere düşen taklacı ve paçalı cins beyaz güvercin, işyeri sahibi tarafından Uşak Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Veteriner Hekim Nebahat Avcu'ya teslim edildi. Gökyüzünde yırtıcı bir kuşun saldırısına uğradığı belirlenen güvercinin kursağının parçalandığını gören Veteriner Hekim Avcu, güvercini ameliyata alarak uzun süren bir operasyonun ardından yarasını dikti. Güvercine 4 gün antibiyotik tedavisi uygulayan Veteriner Hekim Avcu'nun bakımını sürdürdüğü güvercin sağlığına kavuştu.

'UMUDUMUZ YOKTU'

Yaralı güvercinin bir vatandaş tarafından kendisine getirildiğini belirten Veteriner Hekim Nebahat Avcu şunları anlattı:

"Vatandaşımız cama çarparak yere düşen güvercini kanlar içinde görünce öldüğünü düşünmüş. Ama hareket ettiğini fark edince bana getirdiler. Geldiğinde durumu çok kötüydü, çok büyük bir yırtığı vardı. Aynı zamanda kursak bölgesi tamamen parçalanmıştı. Bizim de ilk anda fazla umudumuz yoktu açıkçası. Ama uzun bir operasyonla yarasını tedavi ettim. Ardından da antibiyotik tedavisi ve beslenmesi ile sağlığına kavuşturdum. 12 gün tedavinin ardından sağlığı şu anda çok iyi durumda. Artık uçacağı günü bekliyor."